Hakkımızda

Mersin Silifke Çadırlı’da 2021 yılında kurulan POZİTİFKÖY, doğa ve çevre dostu örnek bir yaşam, öğrenme, dinlenme ve iyilik merkezidir.

“Türkiye’nin iyi his merkezi” POZİTİFKÖY, çevresi kızıl çam ormanlarıyla çevrili 9.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu; modernize edilmiş otağlardan (kıl çadır), taş, ahşap ve prefabrik yapı malzemelerinden oluşan ekolojik konaklama ve eğitim tesisidir. Tesisin bitişiğindeki 5.000 metrekarelik ikinci bir alan POZİTİFKÖY’ün gıda ihtiyacını karşılamak, ayrıca sürdürülebilir yaşam atölyesi bünyesindeki tarım ve hayvancılık faaliyetleri için ayrılmıştır.

POZİTİFKÖY’ün en temel varlık nedeni; kişisel, kurumsal ve toplumsal gelişime/değişime katkı sağlamaktır. Bu kapsamda POZİTİFKÖY’de kamu ve özel sektör çalışanlarına yönelik performans geliştirme çalışmalarının yanı sıra çocuklar, gençler ve her yaştan yetişkinlere yönelik uygulamalı temel yaşam becerileri ve iyi his eğitimleri düzenlenir. Yaşama, topluma, aileye ve kişiye değer katacak alternatif tatil, eğlence, öğrenme, yaşam ve dönüşüm fırsatları sunulur.

Sırtını Toros dağlarına yaslamış, bağrını Akdeniz’e ve Göksu Deltası’na açmış Silifke Çadırlı Çemenler Mevkii’ndeki POZİTİFKÖY Kırsal Turizm ve Eğitim Merkezi aslında bir tersine göç hikayesidir. Bu dünyadaki 50 yılını çoktan tamamlamış, Silifke İmamuşaklı bir kız çocuğunun, yatırımcı Gülsüm Gülnaz (Şeker) Gültekin’in 40 yıl sonra doyduğu yerden doğduğu yere dönerek, oraya değer katma çabasının ürünüdür.

POZİTİFKÖY, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanı ile oluşturulan IPARD Programı kapsamında desteklenmiştir. Pozitif Çadırlı Yurt Kırsal Turizm Projesi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mersin İl Koordinatörlüğü ile imzalanan 18.12.2020 tarih ve 2-09-4-33-005 sayılı sözleşme uyarınca 2021 yılında hayata geçirilmiş ve 2022 yılı itibarı ile faaliyetlerine başlamıştır.

etkinlik-2022-7
etkinlik-2022-8

Rezervasyon İçin: +90 531 721 33 40

© 2022 pozitifkoy.com. Tüm hakları saklıdır.